Okulary progresywne – działanie i zalety

Wiele osób po czterdziestym roku życia ma poważne problemy ze wzrokiem, co wynika z naturalnego procesu starzenia się, objawiającego się, m.in. pogorszeniem elastyczności soczewki i trudnościami z dostosowaniem do optymalnego widzenia przy przenoszeniu wzroku z obiektu bardzo oddalonego na taki, który znajduje się blisko. W efekcie niezbędne są właściwie dobrane okulary. Jeszcze do niedawna była konieczność posiadania dwóch rodzajów okularów – jednych do czytania i innych czynności wymagających patrzenia z bliska, a drugich do patrzenia w dal. Obecnie jest inna możliwość i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się okulary progresywne.

Działanie soczewek progresywnych

Problemy z widzeniem podczas zmiany odległości patrzenia objawiają się nieprzyjemnym falowaniem obrazu, a w takiej sytuacji naprawdę trudno o komfort patrzenia. Soczewki progresywne zapewniają wygodne widzenie obiektów z bliska i z daleka, a także z odległości pośrednich, ponieważ jedna soczewka zawiera trzy obszary o różnej zdolności skupiania. Dolna część soczewki umożliwia optymalne patrzenie na to, co znajduje się blisko. Z kolei środkowa część zapewnia dobre widzenie tego, co jest na średnim dystansie, a górna tego, co jest w dali.

Zalety okularów progresywnych

• Odpowiednie widzenie obiektów będących w różnym dystansie

Jedna soczewka progresywna gwarantuje optymalne patrzenie na to, co znajduje się w każdej odległości, więc nie ma ryzyka powstania niewyraźnego obrazu przedmiotów w odcinkach pośrednich.

• Wygoda użytkowania

Nieustanne zmienianie okularów do patrzenia w dal na okulary do czytania na pewno jest bardzo uciążliwe i niekiedy mocno utrudnia normalne funkcjonowanie. Bywają również sytuacje, kiedy taka zmiana może okazać się niebezpieczna, np. przy prowadzeniu samochodu. Dzięki okularom progresywnym unika się tego typu zagrożeń, a na co dzień można cieszyć się wyjątkowym komfortem użytkowania. Okulary progresywne pozwalają na odpowiednie widzenie bez względu na odległość jakiegoś obiektu od danej osoby. Poza tym nie ma żadnych przeszkód, aby w takich okularach uprawiać sport zarówno amatorski, jak i wyczynowy.

• Estetyczny wygląd

W przeciwieństwie do okularów dwuogniskowych, to w okularach progresywnych nie ma zauważalnych krawędzi soczewki między obszarami patrzenia. Ten fakt ma duże znaczenie dla wielu osób, którym szczególnie zależy na dobrej prezencji. Szkła progresywne na pewno nie zniekształcą wyglądu oczu.

 

Okulary progresywne nadają się dla każdego, kto ma problemy z akomodacją.

Inaczej mówiąc z trudnościami z dostosowaniem się oczu do oglądania obiektów znajdujących się w różnych odległościach. Przede wszystkim będą to osoby po czterdziestym roku życia. Takie które nadal pragną pozostać aktywne i nie chcą rezygnować z codziennej aktywności, a wyjątkowo cenią sobie komfort życia. Właśnie dla nich tego typu szkła okazują się optymalnym wyborem, ponieważ gwarantują wygodę widzenia.
Warto przy tym pamiętać, że jest na nie gwarancja adaptacji. Oczy muszą przyzwyczaić się do specyfiki patrzenia w okularach progresywny, jakże innego niż w tradycyjnych okularach korekcyjnych. Jeżeli będzie to niemożliwe, to Galeria Optyki Kocie Oko pozwala na zamianę soczewek progresywnych na dwie pary okularów.

Okulary progresywne, dostępne w naszym salonie Optyk Kocie Oko, idealnie dopasowujemy do potrzeb i preferencji klientów, aby były wizytówką jakości naszego salonu. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną cieszyć się dobrym widzeniem oraz estetycznym wyglądem każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczono *

Szukaj

+