NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak często należy badać wzrok ?

Przynajmniej raz w roku należy badać swój wzrok. Dzięki temu dużo wcześniej jesteśmy w stanie wykryć, choroby oczu takie jak, zaćma, jaskra, zapalenie spojówek.

Czy można kupować gotowe okulary ?

Nie należy korzystać z gotowych okularów ponieważ:

  • nie uwzględniają rozstawu źrenic
  • nie uwzględniają, że możesz mieć różną korekcję w każdym oku
  • nie uwzględniają wad astygmatyzmu

Nosząc takie okulary po mimo pozornej poprawy widzenia narażasz swoje oczy na szybkie zmęczenie i nieodwracalne zmiany. W przyszłości będziesz musiał korygować wzrok mocniejszymi soczewkami jeżeli w ogóle da się go skorygować. Tylko okulary zrobione w zakładzie optycznym po dokładnym zbadaniu oczu u specjalisty zapewniają Ci prawidłową korekcję wzroku.

Ulga dla zmęczonych oczu ?

Twoje oczy pracują przez cały dzień, starając się dostosować do zmiennych warunków oświetleniowych. Soczewki Transitions ułatwiają to, dostosowując się automatycznie by regulować ilość światła, docierającą do twoich oczu.

Redukcja olśnienia ?

W słoneczny dzień, soczewki Transitions dostosowują się do ilości naturalnego światła, działając za ciebie. Popraw swój wzrok i zmniejsz olśnienie stosując szybko zmieniające się soczewki Transitions. Również idealne do stosowania w soczewkach progresywnych.

Jak działają soczewki Transitions ?

Korzystając z intuicyjnej technologii fotochromowej, soczewki Transitions aktywują się w naturalnym świetle. Przeznaczone do codziennego użytku zostały zaprojektowane do noszenia, także w pomieszczeniach. Automatycznie ciemnieją, kiedy wychodzisz na zewnątrz w jasny dzień.

Antyrefleks, co to jest ?

To powłoka redukująca odbicia, podnosząca kontrast widzenia. Zmniejsza zamęczenie oczu, poprawia widzenie nocą. Przydatna przy komputerze, gdyż chroni oczy przed promieniowaniem komputerowym.

Co to jest prezbiopia ?

Słowo pochodzenia łacińskiego po polsku zwana mniej elegancko – starczowzroczność, dotyczy osób zwykle po 40 roku życia. W przypadku tej wady, jej istotą nie są odchylenia od normy w zakresie geometrii gałki ocznej jak przy astygmatyźmie a fizjologiczne „zużycie” tkanek gałki ocznej. Ci z Państwa, których dotyczy ten problem wiedzą, że lepiej im się czyta z bliska przy wyciągniętej ręce i przy lepszym oświetleniu.

Można zażartować, że przy słabnięciu ostrości widzenia wydłuża się ręka i w końcu może jej braknąć.

Toteż nie należy czekać do pojawienia się takich problemów, tylko jak najszybciej przebadać oczy u okulisty i zadbać o właściwą korekcję odwiedzając nasz salon.

Co to jest astygmatyzm ?

Niezborność rogówkowa łączy się zwykle z nadwzrocznością albo z krótkowzrocznością. Rogówka powinna mieć równomierne krzywizny, podobnie jak piłka. U niektórych ludzi chorych na astygmatyzm rogówka przypomina bardziej piłkę do rugby, przez co oko nie może prawidłowo ogniskować promieni świetlnych. Nieprawidłową krzywiznę rogówki wyrównuje się specjalnymi szkłami tzw. cylindrycznymi, dodawanymi do szkieł sferycznych korygujących nadwzroczność i krótkowzroczność. Nawet dobre szkła nie są w stanie w pełni skorygować astygmatyzmu i dlatego osoba z astygmatyzmem ma problemy z wykorzystaniem przyrządów optycznych.

Wasze pytania

Staramy się być zawsze do Państwa dyspozycji

Ten dział został stworzony aby odpowiedź na pytania, które często nurtują Państwa. Można tutaj znaleźć odpowiedzi na najczęstsze z nich.

MASZ INNE PYTANIE?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące badania wzorku, okularów korekcyjnych oraz innych z dziedziny optyki.